• DATE

    Event

    Place

    Var

    JV

    Var Result

    Overall

    Dual

    SOL

    Mon 3/14

    C.B. West

    Away

    6:30 PM

    5:45 PM

     

     

     

    Thu 3/17

    C.B. South scrimmage

    Home

    3:30 PM

    3:30 PM

     

     

     

     

    Sat 3/26

    Red Rover Invitational

    Away

    8:00 AM

      6-0 1st place 6-0

     

     

    Mon 3/28

    Lansdale Catholic

    Home

    5:00 PM

    3:45 PM

    L 1-3

    6-1

    0-1

     

    Wed 3/30

    Bensalem

    Home

    5:00 PM

    3:45 PM

    W 3-0

    7-1 

    1-1

     1-0

    Fri 4/1

    LaSalle High School

    Home

    5:00 PM

    3:45 PM

    W 3-2

    8-1 

    2-1

     1-0

    Mon 4/4

    Pennsbury

    Home

    6:30 PM

    L 0-2

    L 0-3 

    8-2

    2-2

     1-1

    Tue 4/5

    Abington

    Away

    5:00 PM

    W  2-0

    W 3-0

    9-2

    3-2

     2-1

    Thu 4/7

    William Tennent

    Away

    7:00 PM

    W 2-1

    L 1-3

    9-3

    3-3

     2-2

    Sat 4/9

    JV tourney @ CB West

    Away

     

    8:00 AM 2nd place

     

     

     

    Mon 4/11

    Council Rock North

    Away

    3:30 PM

    L 0-2 L 0-3

    9-4 

    3-4

    2-3

    Mon 4/18

    Neshaminy Away 3:30 PM W 2-1 L 0-3 9-5 3-5 2-4

    Tue 4/19

    Archbishop Wood

    Away 7:00 PMW 2-0

    W 3-0

    10-5  4-5 2-4

    Fri 4/22

    Bensalem

    Away 5:00 PM
     L 0-2 
    W 3-2 11-5 5-5

    3-4

    Tue 4/26

    Abington

    Home
    5:00 PMW 2-0 W 3-0 12-5 6-5  4-4

    Thu 4/28

    William Tennent Home 5:00 PM L 0-2  L 2-3 12-6 6-6  4-5 

    Sat 4/30

    Quakertown Invitational Away 8:30 AM   6-4 15-7  6-6  4-5

    Mon 5/2

    Unionville Home 4:30 PM no JV W 3-1 

    16-7 

    7-6 

    4-5 

    Tue 5/3

    Council Rock North Home 6:30 PM

    L 0-2 

    L 0-3 16-8  7-7  4-6 
    Thu 5/5 Pennsbury Away 7:00 PM 5:30 PM L 1-3

    16-9

    7-8 

    4-7 

    Sat 5/7

     JV Tourney @ Pennridge Away

     

    9:00 AM 2nd Place  

     

     

     

    Mon 5/9

    Neshaminy Sr Night Home 7:00 PM 5:30 PM L 1-3 16-10 7-9  4-8 

    Tue 5/10

    Upper Dublin Away 5:00 PM 3:30 PM L 1-3 16-11 7-10 4-8

    Wed 5/11

    Christopher Dock @RMS Home 5:00 PM 3:45 PM W 3-1 16-12  8-10 4-8

     



     

     

     

     

    Tue 5/17  Playoffs William Tennent Away

    7:00 PM

       L 0-3 16-13  8-11  4-8
    Thu 5/19  Playoffs Away

     

     

     

     

     

     Playoffs

     

     

     

     

     

     

     

     

     Playoffs

     

     

     

     

     

     

     

     

     Playoffs